Najlepszy maszynki do strzyżenia psów

 

Jaką maszynkę do strzyżenia psów kupić?

 

Maszynki do strzyżenia psów to temat przewodni tego poradnika. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze takiego urządzenia. Wygodna jest bardzo ważna, zwłaszcza, gdy strzyżesz nie ludzi, a zwierzęta, które są dość ruchliwe. Jeśli wybierasz sprzęt zasilany sieciowo, zwrócić uwagę na długość kabla – im dłuższy tym lepiej. Ważne jest to, aby nic nie ograniczało Twoich ruchów.

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego ostrza. Nie każda maszynka jest odpowiednia do typu sierści naszego pupila. Tak naprawdę ilość ostrzy jest niemal taka sama, co ras psów, a więc kupując sprzęt wyłącznie dla swojego pupila musisz dokładnie sprawdzić, czy ostrze będzie odpowiednie do jego sierści. Jeśli szukasz urządzenia do zakładu zajmującego się pielęgnacją psów też musisz zwrócić na to uwagę, pamiętając przy tym, że istnieją modele, które mają dodatkowe nasadki i możesz ich używać do strzyżenia sierści kilku ras. Ostrze ważne jest dla lepszej wydajności pracy, a także komfortu psa.

Jeśli masz kota i psa, sprawdź, czy interesujący cię model będzie odpowiedni do skracania sierści tych zwierząt.

Wybierając tego typu sprzęt warto decydować się na taki, który ma ostrza wymienne, aby w razie zużycia można było wpiąć kolejne, bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

W przypadku golenia niektórych zwierząt pojawia się zasadniczy problem – strach nie tyle przed zabiegami, co dźwiękiem silnika. Pamiętaj, że pies to nie człowiek, który może włożyć słuchawki w uszy i bez problemu przeżyć strzyżenie nawet najgłośniejszą maszynką. W przypadku zwierząt trzeba być ostrożnym i opiekuńczym. Silnik musi być cichy, aby piesek nie uciekał przed strzyżeniem, a potem w czasie jego wykonywania za bardzo się nie ruszał.

Sprawdź też opinie o maszynkach do strzyżenia dla psów. Doświadczeni fryzjerzy futrzaków podpowiedzą Ci, jaki sprzęt wybrać, a na jaki w ogóle nie zwracać uwagi.

Mając na uwadze wszystkie powyższe kwestie wybraliśmy 3 maszynki do strzyżenia psów w dobrych cenach, których zestawienie przedstawiamy poniżej. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj coś odpowiedniego do sierści swojego pupila.

 

Maszynki do strzyżenia Philips psów ranking

 

Wahl 2208 Show Pro

        

Pierwszy produkt to propozycja amerykańskiej firmy WAHL, która jest jednym z największych na świecie producentów maszynek do strzyżenia. Działa od 1919 roku i przez lata swojego rozwoju była pionierem wielu innowacyjnych technologii. Prezentowany przez nas model to profesjonalna maszynka do strzyżenia psów i kotów Wahl 2208 Show Pro.

Przeznaczona jest do strzyżenia małych psów. Posiada mocny silnik cewkowy V5000 zasilany sieciowo, który cechuje się cichą pracą, a więc nawet bardzo płochliwe zwierzę się go nie wystraszy. Ta najlepsza maszynka do strzyżenia psów ma ostrza tnące o szerokości 40 mm wykonane ze stali hartowanej, które charakteryzuje się niezwykłą dokładnością.

Zestaw zawiera 4 nasadki grzebieniowe do przycinania (3 mm, 10 mm, 13 mm i 25 mm), nożyczki, grzebień, tubkę z olejem, szczoteczkę do czyszczenia oraz nasadkę ochronną. Całość została zapakowana w elegancką, plastikową walizeczkę z rączką.

Produkt ceniony jest przez konsumentów za najwyższą jakość wykonania, mocny silnik oraz solidne ostrza. Polecany jest do profesjonalnych zakładów zajmujących się strzyżeniem zwierzaków.

 

 

 

Moser Rex 1233

 

Moser Rex 1233 to kolejna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to profesjonalny model do strzyżenia zwierząt. Urządzenie wyposażone jest w nóż chromowany Star Blade z precyzyjnym szlifem. Posiada łatwy system wymiany ostrzy, który zabezpiecza użytkownika przed skaleczeniem.

Sprzęt ten ma regulację długości cięcia z 6 ustawieniami 0,1 – 3 mm. Silnik maszynki jest cichy, a więc nie odstrasza nawet bardzo płochliwych zwierząt. Poza tym jest dostosowany do długiej pracy, dzięki czemu może być stosowany również w profesjonalnych zakładach strzyżenia zwierzaków.

Za sprawą dwóch nasadek – 4,5 mm oraz 9 mm – łatwo dostosujesz długość cięcia do sierści swojego psiaka lub też psów swoich klientów. W zestawie znajduje się szczoteczka do czyszczenia oraz oliwa. Warto także podkreślić, że maszynka posiada długi, 3 m kabel nieograniczający ruchów.

Model ten ceniony jest przez konsumentów za jakość wykonania, dokładnie tnące ostrze oraz cichą pracę.

 

 

 

 

Oster Powerpro Ultra Nr 10

 

Profesjonalna maszynka do strzyżenia Oster Powerpro z silnikiem o mocy 45 watów to kolejny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Model wyróżnia cicha praca, bez głośnych wibracji. Ma wymienne ostrza, których wymiana jest bardzo prosta, a więc użytkowanie maszynki nie sprawia problemów.

Poza tym mamy tutaj ząbki w ostrzach typu Skip Tooth, które są naprzemiennie skrócone, co pozwala na łatwiejsze przebijanie się przez sierść również długą i sfilcowaną.

Wymiary produktu to: 17 cm x 5 cm x 5 cm. Działa na dwóch prędkościach – 2200 lub 3300 obrotów na minutę. W zestawie znajduje się szczoteczka do czyszczenia, smar do napędu i olej do czyszczenia ostrzy.

Natomiast ostrza nieznajdujące się komplecie można zakupić w sklepach, których dostępna jest maszynka. Ta dobra i tania maszyna do strzyżenia psów jest bardzo łatwa w obsłudze, solidna i wydajna.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...