Najlepsze maszynki do strzyżenia brody

 

Jaką maszynkę do strzyżenia brody kupić?

 

Golenie to codzienność dla większości mężczyzn, ale w związku z tym, że coraz większą popularnością cieszą się nieco dłuższe zarosty, zwykła golarka to za mało. Aby uzyskać dobre efekty potrzebna jest odpowiednia maszynka do strzyżenia. W wielu krajach na świecie istnieją specjalne zakłady strzyżenia brody, ale w Polsce panowie muszą radzić sobie sami, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę w czasie zakupu tego typu urządzenia. Poza tym, na końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, które zawiera trzy maszynki do strzyżenia brody w dobrych cenach.

Taki sprzęt powinien Ci służyć przede wszystkim do strzyżenia brody i wąsów. Jednak warto też zwrócić uwagę, czy ma dodatkowe głowice, które sprawią, że będzie bardziej funkcjonalny. Dobrze, jeśli taką golarką wytniesz też włosy w nosie lub skrócisz brwi.

Regulacja strzyżenia zarostu ma ogromne znaczenie. Każdy mężczyzna ma inne potrzeby, dlatego taka maszynka powinna mieć regulację długości. Im szerszy zakres pracy, tym lepiej. Warto szukać urządzenia, które ma blokadę długości, zabezpieczającą przed przypadkowym zetnięciem zbyt dużej ilości zarostu.

Nie możesz zapomnieć o ostrzach. Muszą być solidne, dobrze, jeśli mają funkcję samoostrzenia, gdyż to właśnie one odpowiadają za efektywność golenia.

Każdy sprzęt ma jakieś zasilanie. W przypadku maszynek wyróżnia się te zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo. Najwygodniejsze są sprzęty z podwójnym systemem zasilania, bo w każdym wypadku możesz z takiej maszynki skorzystać. Jeśli wybierasz model akumulatorowy sprawdź  czy jest wyposażony w funkcję szybkiego ładowania na jedno golenie.

Nie można też zapomnieć o obudowie. Po pierwsze musi być solidna, odporna na uszkodzenia, ale to nie wszystko. Ważne, żeby element, który trzymasz w dłoni był antypoślizgowy i ergonomiczny. Chodzi nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale też zapewnienie sobie precyzyjnej pracy.

Warto także zwracać uwagę na wszelkie nowinki technologiczne, jak chociażby wyświetlacz LED informujący użytkownika o stopniu naładowania baterii i jednocześnie ułatwiający obsługę sprzętu. Nie są to rozwiązania, które musi mieć maszynka do golenia, ale na pewno warto zwrócić uwagę na modele, które takie rozwiązania posiadają.

Bardzo ważnym aspektem powinny być dla Ciebie opinie o maszynkach do strzyżenia brody. To użytkownicy weryfikują to, czy dany model faktycznie jest warty swojej ceny. Niestety często sami przekonujemy się, że dane urządzenie nie było najlepszym wyborem.

 

Maszynki do strzyżenia brody ranking

 

Philips Multigroom Pro Series 5000 QG3371/16

 

Wodoodporny zestaw do golenia Philips Multigroom Pro Series 5000 QG3371/16 do stylizacji włosów i brodu to nasz numer jeden. Jest to metalowy trymer z zestawem 7 nasadek. Wśród nich znajduje się nasadka do brody i wąsów z 18 ustawieniami długości, w odstępach co 1 mm.

Poza tym mamy precyzyjną nasadkę do golenia włosów, a także 20 mm trymer do stylizacji cienkich linii. Zestaw zawiera też inne trymery, m.in do przycinania włosów w nosie. Jest to najlepsza maszynka do strzyżenia brody o zakresie pracy 41 mm.

Jej największą zaletą jest wodoodporność, co daje również możliwość szybkiego czyszczenia pod bieżącą wodą. Poza tym konsumenci wysoce oceniają jej wytrzymałość i wydajność. Ładuje się około godziny i działa przez 50 minut. Ma także funkcję 5-minutowego ładowania wystarczającego na jedno strzyżenie. Urządzenie można też używać, gdy jest podłączone do sieci.

Posiada ono wskaźnik informujący o stanie naładowania akumulatora. W zestawie znajduje się etui i szczoteczka do czyszczenia.

 

 

Remington MB 4030 Contour

    

Golarka Remington MB4030 z ostrzami pokrytymi powłoką Advanced Ceramic to nasz numer drugi. Jest to sprzęt z 9-ustawieniami długości, który pozwoli Ci wykreować różne fryzury. Ta dobra i tania maszynka do strzyżenia zasilana jest sieciowo oraz bezprzewodowo, co gwarantuje nam swobodę w działaniu.

Urządzenie strzyże na różnych długościach (regulacja za pomocą pokrętła) – maksymalna długość to 18 mm, a minimalna długość 0,5 mm.

Samoostrzące się i samosmarujące ostrza zapewniają precyzyjne cięcie. W zestawie znajduje się grzebień do zarostu z precyzyjnym ustawieniem długości golenia w zakresie od 0,5 mm do 5,5 mm oraz nasadka z 9-stopniową regulacją długości.

Prezentowany przez nas model ceniony jest za jakość wykonania. Polecany jest zarówno do profesjonalnych salonów fryzjerskich, jak i do użytku domowego. Przede wszystkim dlatego, że jest łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Braun Cruzer 5

 

Braun Cruzer 5 to niezawodny trymer, który pozwala przyciąć zarost i włosy na 12 różnych długościach. Zapewnia precyzyjne modelowanie fryzury na brodzie. Konsumenci wysoko ocenili fakt, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Maszynkę można myć pod wodą, co ułatwia jej czyszczenie.

Budowa jest w pełni szczelna, a więc silnik chroniony jest nie tylko przed woda, ale też kurzem. Zakres długości strzyżenia wynosi od 1 do 20 mm (12 ustawień długości). Produkt wyposażony jest w kontrolkę LED sygnalizującą ładowanie i niski stan baterii.

Poza tym w zestawie znajduje się kosmetyczka i dwie nasadki – jedna do przycinania włosów, a druga to przycinania brody. Urządzenie ma wbudowany akumulator – 1 godz. ładowania pozwala na 40 minut bezprzewodowego golenia.

Poza tym ma funkcję szybkiego, 5-minutowego ładowania, które wystarcza na 1 bezprzewodowe golenie. Model ten ceniony jest za funkcjonalność i łatwy obsługi.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...